Kobieta Sukcesu

O czym myślisz kiedy słyszysz sformułowanie KOBIETA SUKCESU?

Pewnie wyobrażasz sobie businesswoman w dopasowanej, drogiej garsonce. Robi oszałamiającą karierę w jakiejś korporacji lub prowadzi świetnie prosperującą firmę. Myślisz sobie, że z pewnością ma gosposię, większość czasu spędza w samolotach i zwiedza cały świat przy okazji swoich licznych podróży biznesowych.

Trochę jej zazdrościsz, troszkę ją podziwiasz. Z jednej strony sama byś tak chciała ….. z drugiej lubisz swoje życie, kochasz swoje dzieci i w sumie to za nic w świecie nie chciałabyś połowy dnia spędzać w szpilkach.

I wiesz co? MASZ RACJĘ!!!!

Dlaczego?

Chcę się dzisiaj z Tobą nad tym zastanowić 🙂

 

A zaczniemy od tego czym tak naprawdę jest SUKCES?  Czy da się to jednoznacznie opisać? Czy kariera zawodowa dla każdego oznacza odniesienie sukcesu? Czy każda pani prezes jest szczęśliwą i spełnioną kobietą?

Podpowiem Ci – NIE!

Jeśli miałabym określić znaczenia słowa sukces innym słowem – byłoby to właśnie szczęście albo spełnienie. Bo czymże innym jest? Czy nie odniosła sukcesu kobieta, która jest matką czwórki dzieci i totalnie się w tej roli odnajduje? Czy nie jest kobietą sukcesu kobieta, która z powodzeniem prowadzi swój własny, mały warzywniak na osiedlu i sprawia jej to przyjemność? Czy w końcu nie nazwałabyś kobietą sukcesu dziewczyny, która przez kilka lat wkładała mnóstwo siły i energii w zrzucenie 40 kilogramów  i jest dzisiaj zadowoloną z siebie, szczupłą fitnesską?

Sukces to nie zawsze to co promuje telewizja.

To nie zawsze luksus, drogie ubrania czy sława. Sukces to coś co sprawia, że jesteś szczęśliwą kobietą. To może być Twój super związek, fajne dzieci czy własne mieszkanie. To może być walka z Twoimi słabościami. To może być milion innych rzeczy, których nigdy nie rozpatrywałaś w kategoriach sukcesu bo zawsze Ci się wydawało, że to określenie zarezerwowane na coś większego i lepszego.

Zastanów się jednak dlaczego? Dlaczego umniejszasz swoje osiągnięcia? Bo ktoś może ich nie postrzegać jako takie? A jakie ten ktoś ma prawo do oceny co jest dla Ciebie spełnieniem? Jak mierzy wartość sukcesu innej osoby? I jak może porównywać tę wartość do Ciebie nie wiedząc co daje Ci szczęście?

Tak naprawdę jedyną osobą, która może powiedzieć czy jesteś kobietą sukcesu – jesteś Ty sama. Tylko Ty wiesz jak bardzo prowadzone przez Ciebie życie czy biznes – pozwala Cie osiągnąć spełnienie. Czy kiedy budzisz się rano to się uśmiechasz?  

Każda z nas jest w jakimś sensie kobietą sukcesu. Tylko nie każda pozwala sobie na takie o sobie myślenie. To błąd, o którym pisałam już przy okazji innego posta. Postrzeganie siebie ma ogromne znaczenie. Także tutaj. Pamiętasz na pewno film, którym niegdyś żyły całe internety – „Dopóki walczysz jesteś Zwycięzcą”. Wykonanie było …… jakie było 😉 Ale w gruncie rzeczy na każdym kursie motywacyjnym robi się takie rzeczy ze słuchaczami. Samoakceptacja, nakręcanie siebie do walki, budowanie wartości we własnych oczach – to techniki, które do dzisiaj stosuje się w biznesie.

Zastanów się co może się dla Ciebie zmienić jeśli pomyślisz o siebie: oto ja – kobieta sukcesu.

Nie wiesz? To ja Ci napiszę – WSZYSTKO 🙂

Wiem, że to brzmi jak banał z poradnika ale tak właśnie działa nasz mózg. Gdyby nie pewne społeczne uwarunkowania i powszechna skłonność do kompleksów – byłoby nam z całą pewnością dużo łatwiej. Ale nie – my lubimy porównywać się do innych i większość z nas czerpie jakaś sadystyczną przyjemność z wypadania w takim porównaniu źle. Sama to przerobiłam. Sama do dzisiaj wpadam w taką idiotyczną pułapkę.  Na szczęście sama też potrafię (no dobra – z pomocą słoiczka czekoladowego kremu)  wyjść szybko z tego pudełka obłędu i powiedzieć sobie: HEJ – JESTEŚ ZAJEBISTA! JESTEŚ SZCZĘŚLIWA! CZEMU PRÓBUJESZ TO UMNIEJSZYĆ?

I kiedy już sobie to powiem ….. to jakoś tak od razu mi lepiej. Od razu wraca humor, logika znowu zaczyna działać i okazuje się, że helloł – złapałam doła bom się porównywała do 20 latki 😀

Słabe co? Ty też tak masz?

Widzisz jakie to durne?

Durne tym bardziej, że oprócz tendencji do kompleksów człowiek ma jeszcze jedną potrzebę – bardzo ważną! Potrzebujemy czuć się wyjątkowi i się wyróżniać, a przede wszystkim – tak siebie postrzegać. Zatem dlaczego nie postrzegamy siebie jako kogoś wyjątkowego? Dlaczego oglądamy się na innych kiedy tak naprawdę powinniśmy mieć w nosie co o nas myślą bo skąd oni niby mogą wiedzieć co jest dla nas ważne? Sukces to także umiejętność postrzegania siebie jako kogoś wspaniałego! I nieważne co sądzą inni – ważne co Ty sądzisz!

Więc teraz powtórz sobie te słowa i powtarzaj je sobie każdego ranka: Jestem Kobietą Sukcesu! A jeśli jeszcze nie jestem – to mogę być, jeśli tylko będę chciała!

 

 

 

Dodaj komentarz