Wakacje 2021 na Majorce

Im bliżej do lata tym częściej piszecie do nas z pytaniami o sytuację na Majorce. Pytacie czy hotele są otwarte, czy warto przylecieć, jakie są obostrzenia i tak dalej i tak dalej. Wczoraj pomyślałam, że zamiast odpowiadać każdemu z osobna – zbiorę Wam tutaj wszystko  … no – a tak naprawdę wszystko co wiemy. Bo przecież nikt nie zagwarantuje nam, że w czerwcu nie przyjdzie 556 fala pandemii i świat wywróci się do góry nogami kolejny raz. 

Loty na Majorkę

Wszystko wskazuje na to, że linie lotnicze mocno szykują się, aby przywieźć Polaków na wyspę w te wakacje. W zasadzie codziennie zamieszczam na Stories nowe „rewelacje” …. a jest ich całkiem sporo!

Po pierwsze PLL LOT, który w ubiegłym roku latał na Majorkę codziennie – ma już w sprzedaży bilety także na ten rok. Codzienne, bezpośrednie loty startują z Okęcia od 2 czerwca, jednak na razie ceny nie powalają. Lot w jedną stronę kosztuje średnio koło 500 zł. i mimo, że jest to już bilet z 23 kilogramowym bagażem to ciągle można taniej! Myślę jednak, że im bliżej wakacji – tym ceny będą jednak spadać. 

Także Ryanair, który z Modlina latał 2 razy w tygodniu – od lipca zamierza na lotnisko PMI kursować 3 razy! Do lotów w niedzielę oraz czwartek – od 6 lipca Ryanair dokłada jeszcze lot we wtorek, a to oznacza, że możecie sobie planować nie tylko urlopy ale także przedłużone weekendy. Ryanair bezpośrednio lata także z Krakowa oraz Wrocławia i tutaj nic się nie zmienia – w od maja możecie przylecieć na Majorkę z tych miast 2 razy w tygodniu. Do tego Ryanair ogłosił teraz, że bilety kupione do końca czerwca będziecie mogli DARMOWO zmieniać w razie, gdyby coś pokrzyżowało Wam plany. 

No i nie nie zapominajmy o Wizzair. W ubiegłym roku ten operator zaczął latać do nas z Katowic, a w tym roku – dołożył jeszcze Warszawę Okęcie. Pierwszy kurs z Okęcia startuje na Majorkę już 30 kwietnia i muszę przyznać, że cena jest atrakcyjna, bo majowy weekend 30.04-07.05 to koszt niższy niż 400 zł. (bez dużego bagażu). Fajnie prawda? NA razie Wizzair z Okęcia latać będzie tylko w piątki, ale od 9 czerwca w planach pojawia się zmiana i mamy dwa loty tygodniowo – w niedziele oraz środy.

Pogoda

Nie będziemy się kochani na ten temat rozpisywać, bo cały artykuł o pogodzie znajdziecie TUTAJ. Powtarzamy Wam to zawsze – gwarancji nie ma. Kwiecień póki co nie należy do najpiękniejszych, ale prawda jest taka, że temperatura oscyluje wokół 20 stopni i nie narzekamy. Jak będzie na weekend majowy? Mam nadzieję, że ładnie! Powiem Wam jednak, że nawet gdyby nie było tzw. lampy to rzeczy do roboty na Majorce możecie sobie znaleźć całe mnóstwo i niekoniecznie wiążą się one z plażowaniem! Wszystko znajdziecie w przewodniku 🙂

Hotele

Na razie otwartych jest kilkanaście. Ale też turystów mamy póki co niewielu – przyleciało do nas kilkadziesiąt samolotów w Niemcami i otworzyły się te miejsca, do których najczęściej przyjeżdżają niemieccy turyści. Prawda jest też taka, że żyjemy obecnie w czasach, gdzie ludzie – z obawy przed pandemią –  wolą wynająć apartament lub dom. Coraz częściej nawet nie tylko na tydzień czy dwa – ale na 2-3 miesiące, bo przecież dzieci uczą się zdalnie a i Wy często pracujecie na home-office. Dlaczego zatem nie wykorzystać sytuacji i nie przenieść się do miejsca, gdzie i pogoda ładniejsza, i powietrze czyste? My jesteśmy na TAK. 

Gdzie szukać apartamentów/domów? Ciągle naszym zdaniem najbezpieczniejszy jest booking albo arbnb. Jeśli chodzi o lokalne strony – polecamy np. 

https://www.hundredrooms.com/

https://www.villascalador.com/

https://www.idealista.com/

https://www.mallorcacollection.com/

Obostrzenia

Te zmieniają się wszędzie jak w kalejdoskopie i Majorka nie jest tutaj jakimś wyjątkiem. Restauracje i sklepy są zamykane, po to by za chwilę je otworzyć. A kiedy są już otwarte to ogranicza się ich godziny pracy …. i tak w kółko. Przez chwilkę pojawił się nawet zakaz noszenia na plaży maseczek (i to już po tym jak przyleciały tu tysiące Niemców). W necie pojawił się wtedy ten mem …. a władze dość szybko wydofały się z kontrowersyjnego pomysłu 🙂

Na dzień dzisiejszy restauracje są czynne do godziny 17. Sklepy pracują normalnie. Z tego co nam wiadomo od 9 maja Hiszpania wraca już do normalnego stanu (estado de alarma może trwać tylko rok i ten rok własnie się kończy). 

Żeby wjechać na teren Hiszpanii musicie mieć QR kod, który generujecie TUTAJ i negatywny wynik testu (PCR albo test antygenowy RT-LAMP) – test musi być wykonany do 72 godzin przed przybyciem. Póki co szczepionka – czy to w dawce pojedynczej czy podwójnej – nie zwalnia Was z obowiązku posiadania testu. Jak będzie później? Tego nie wiemy, ale czuję w kościach że te testy staną się już nieodłączną częścią podróżowania po świecie. Myślę, że prędzej czy później na każdym lotnisku pojawią się automaty do szybkiego testowania  – ale to oczywiście moje prywatne zdanie, które można potraktować jak wróżenie z fusów 🙂

Przyjeżdżać czy nie?

Kochani …. NO JASNE, ŻE TAK! Myślę, że wszyscy mamy już dość życia w zamknięciu, w strachu i obostrzeniach. Tak – one są wszędzie i tak … koronawirus nie rozpłynął się magicznie w powietrzu. Ale czy z tego powodu mamy przestać żyć? Tak samo jak narażeni jesteście w sklepie w Polsce – tak samo narażeni będziecie tutaj (tutaj mniej bo u nas zachorowań mało). Niemcy przybyli tłumnie – eksplorują wyspę, chodzą po górach i korzystają z dobrodziejstw majorkańskiej natury. Coraz częściej w naszej zatoce kotwiczą jachty. Coraz więcej kawiarni zapełnia się rankiem i rozbrzmiewa głośną rozmową i śmiechem. 

Majorka potrzebuje turystów BARDZO! A linie lotnicze chcą WAs tutaj przywieźć i chcą to zrobić w dobrych cenach. Do tego już za tydzień będziecie mogli kupić nasz przewodnik po Majorce, w którym odkryjemy przed Wami wyspę, jaką pokochaliśmy – ze wszystkimi jej uroczymi miejscami, smakami, wycieczkami po górkach i plażach. Przewodnik przez pierwsze 2 tygodnie będzie kosztował jedynie 29,90 zł. a wszyscy, którzy kupią go w tym czasie wezmą udział w konkursie, w którym do wygrania będzie trochę wakacyjnych, fajnych nagród. 

Dlatego nie zastanawiajcie się!  Czekamy tu na Was!

1 komentarz

Dodaj komentarz